Proč?

Vážení (potenciální) posluchači a posluchačky, autoři a autorky!
Nacházíte se na stránkách zkušebního vysílání internetové rozhlasové stanice www.radiocyp.cz.  Naše rádio vysílá z Ostravy, jelikož odtud jsme vzešli,  zde bydlíme, tady  jednou pravděpodobně i pojdeme. Alespoň tomu vše nasvědčuje. Proto i základem našeho programového schématu budou soubory, projekty, osobnosti a pořady mající vztah  k  tomuto, v českých poměrech, lidnatému městu a aglomeraci okolo něj. Je v podstatě jedno jestli tento specifický region budeme nazývat Ostravskem, Moravskoslezským krajem či severní Moravou a Slezskem – jedná se v podstatě stále o jedno a totéž. No, doufejme, že se nikdo neurazí.
Snahou redakce je pouštět na pomyslných vlnách našeho rádia  kapely, projekty, DJs, DJ`s sety,autorské pořady,koncerty, autorská čtení a podobné aktivity mající souvztažnost  k subculture scéně napříč žánry (DIY,  HC, punk, gothic rock, alternativa, tzv. world a ethno music, underground, elektronická a taneční klubová scéna, poezie a mluvené slovo atd. atd. a tak podobně).
Postupem času uslyšíte jak aktuální (horké) novinky interpretů, rozhovory (sic!), tak i starší nahrávky  z našeho archívu, respektive z  „depozitářů“ autorů, ale také i téměř muzejní snímky dávno zaniklých  skupin a projektů. Podaří-li se nám náš záměr, časem se můžete těšit   na příležitostné (občasné)  živé vstupy, které momentálně, z mnoha důvodů, které jsou především technického rázu, nejsou na pořadu dne – a netvoří tak gros vysílacího schématu.
Možná, že se někdo zeptá: Proč právě „radiocyp“? Vězte, že nám nejde o zacílení na vulgaritu, ale berte název  této stanice spíše jako výraz jisté přímočarosti, ale i nadsázky, zdravé dávky drzosti a opravdovosti, která k našemu regionu neodmyslitelně patří, či dříve patřila. K těmto atributům se plně přikláníme a hlásíme.
Myslíme si, že samotné slovo CYP je pro naše svérázné, milované i proklínané město více příznačné než zprofanované a uměle vytvořené tři vykřičníky (!!!) v logu Ostravy. Toto slovo je, svým specifickým způsobem, symbolem pro celý region – a je známo po celé republice.
Pro zajímavost můžete nahlédnout i do tohoto lingvistického okénka.
V žádném případě se nechceme prezentovat jako šovinistické a ortodoxně ostravské rádio.
A už vůbec to neznamená, že budeme pouštět zásadně jenom autory pouze z Ostravy a okolí, přestože jejich zastoupení bude tvořit podstatnou část vysílání.
Vyzýváme všechny zájemce z řad autorů a interpretů, aby nám zasílali své nahrávky, nejlépe
ve formátu MP3 na adresu uvedenou v kontaktech (herbert@email.cz), eventuálně také na tento skype: herbert6366.
Hrajeme především soubory a interprety, kteří nejsou zastupováni OSA a dalšími autorskými
organizacemi, pouze ve výjimečných případech i soubory zastupované. Ať tak, anebo tak, na každý pád  Vás chceme poprosit o zaslání písemného svolení k hraní dané skladby (skladeb), tracků, setů apod. Člověk nikdy neví…
Toto zkušební vysílání je prvním krůčkem k splnění dávného společného snu členů redakce
této stanice. Jsme teprve na začátku, proto Vás žádáme o trpělivost a shovívavost, což ovšem neznamená, abyste nám nepsali své připomínky, náměty a ohlasy – ba právě naopak.
Vaše podpora je pro nás důležitá. Bez Vás si můžeme jít zahrát třeba kuličky, ale ne provozovat rádio.
On i samotný význam slova rádio je potřeba brát, v našem případě, s patřičným nadhledem.Zajisté chápete,  že nechceme konkurovat „kamenným“ rozhlasovým stanicím. Na to nejsme ani patřičně vybaveni. Nikam, za nic a za nikoho nekandidujeme! Kdo si hraje nezlobí – kdo nic nedělá, nic nezkazí! Vstříc nekonvenčním  a nekomerčním přístupům!
Příjemný poslech! Jsme tady pro Vás – buďte s námi! Předem děkujeme za Vaši podporu!